marca 25, 2018

Gipsowe jajo-donica DIY


Te jajeczko chodziło mi po głowie już jakiś czas i wreszcie udało mi się je zrobić :) Do wykonania potrzebujecie tylko jedno opakowanie bandaża gipsowego i coś na czym będziecie go układać np.balon. Ja, jak widać, byłam oryginalna i wykorzystałam taką magiczną kulę, która stała na strychu i się nudziła :P
Jak to zrobić:


 • jeśli używasz miski luba czegoś podobnego, obłóż ją foliówką, żeby można było później zdjąć gipsowe jajo. Jeśli używasz balona, możesz nakładać bandaż bezpośrednio na niego.
 • ucinaj kawałki bandaża, lekko namaczaj (ja użyłam zraszacza) i rozcieraj gips. Nałóż kilka warstw i zaczekaj, aż całość wyschnie.


 • kiedy moje jajo wyschło olśniło mnie, że przecież ta kula się zwęża ku dołowi :P W związku z tym miałam maleńki problem ze zdjęciem tego gipsu z kuli. Trzeba było naciąć, ale w te miejsce nałożyłam później kilka kawałków bandażu, tak że nie było już widać różnicy.


I to wszystko :) Później można jeszcze brzegi jajka naciąć, żeby bardziej przypominało rozbite jajko. Do środka mojego włożyłam doniczkę hiacyntów (doniczka w foliówce!) i zrobiłam mały wianek z gałązek brzozy, żeby zakryć ten plastik doniczki. Tak sobie myślę, że można by też włożyć np. dość duży słoik, a do niego bukiet tulipanów czy żonkili, brzegi znów zakrywając wiankiem :)
Pozdrawiam!


7 komentarzy:

 1. Efekt końcowy bardzo fajny :) Super udana praca!

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałabym taki dodatek u siebie w mieszkaniu :) Genialny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale przepiękny patent na naprawdę efektowną ozdobę

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny pomysł, widziałam kiedyś coś podobnego robili chłopaki z pięć sposobów na

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kiedyś o nich słyszałam, ale jakoś nie zgłębiałam tematu ;) Takie doniczki pojawiały się już w wieeelu miejscach :) tak więc 'wszyscy mają jajo, mam i ja' :)

   Usuń

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Speckled Fawn , Blogger