lutego 09, 2017

Organizer decoupage z akwarelowym wnętrzem :)Kilka dni temu zupełnie przypadkiem natknęłam się na post Piafki z darmowym organizerem do wydrukowania :) Ponieważ sam organizer jest przepiękny (z motywem akwarelowych kwiatów) pomyślałam, że chyba go sobie jednak wydrukuję, mimo że nigdy nic takiego raczej nie było mi potrzebne :P Bo wiecie, jak już jest to może akurat nauczę się go używać ;))


Tak więc wydrukowałam sobie całość i zaczęłam myśleć w co to wpiąć. Ostatecznie stwierdziłam, że po prostu zrobię jakieś proste okładki :) A oto jak to było:


Namalowałam na papierze do akwareli kilka różyczek i kwiatków :) (ale równie dobrze można też coś ładnego znaleźć w internecie i wydrukować). Później skombinowałam odpowiedniej wielkości tekturę, którą docięłam, żeby wszystko ładnie pasowało (tylko żeby to nie była tektura falista bo niestety kiepsko by wyglądała)


Następnie tekturę malowałam z obu stron na biało, żeby ten tekturowy brąz nie przebijał przez chusteczkowe decoupage. Na okładce z przodu (tam gdzie chciałam nakleić mój 'malunek') pomalowałam tylko brzegi, które będą widoczne, resztę zostawiłam. Po wyschnięciu posmarowałam jedną stronę, nakleiłam na nią chusteczkę w różyczki po czym pokryłam jeszcze jedną warstwą na wierzchu chusteczki. To samo zrobiłam z resztą (chusteczki zaginałam na drugą stronę, żeby brzegi tektury nie były widoczne). Na koniec nakleiłam moje malowane róże na jednej z tekturek klejem do decoupage.


Kiedy miałam już dwie suche okładki, zaznaczyłam w którym miejscu powinny być otwory i zrobiłam je takim szpikulcem, który miałam w domu :P Dziurkacz niestety nie był w stanie - papier był za gruby.


Całość spięłam takimi kółkami, które kupiłam na allegro, ale równie dobrze można użyć np. wąskiej wstążki. Co do kolejności organizera to ułożyłam to sobie tak: spis treści, plany i cele, wszystkie listy (książki, filmy, miejsca do zwiedzenia itd.), do zrobienia, notatki, blog i wszystko do niego no i na koniec kalendarz. Pominęłam strony z oszczędzaniem bo tego już kiedyś próbowałam i i tak nigdy nie udawało mi się uzupełniać na bieżąco :P Muszę jeszcze obejrzeć planery dzienne i tygodniowe oraz planer postów :)
Tak wygląda gotowy organizer :) (teraz już tylko używać:P)
Dzisiaj jeszcze dodałam na wewnętrznej stronie okładki karteczki post-it i znaczniki. Natomiast na wewnętrznej stronie tylnej okładki przykleję jeszcze jakiś notesik w kratkę do wyrywania kartek :) Przydałyby się jeszcze jakieś fajne zakładki :D
Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Wygląda pięknie i bardzo profesjonalnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uroczy ten organizer :) Taki ujmujący :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie wygląda. :D Też muszę spróbować prowadzić organizer. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale mi się podoba jak Ci to wyszło <3

  OdpowiedzUsuń

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Speckled Fawn , Blogger