czerwca 05, 2016

Głowa jelenia z gliny DIYNapatoczyłam się znowu na fajny pomysł (tutaj). Mała głowa jelenia z gliny :) bardzo prosta do zrobienia, a taka efektowna! Każdemu uda zrobić się taką uproszczoną wersję jak na zdjęciu poniżej. Ja z kolei stwierdziłam, że zrobię trochę bardziej szczegółowo ten łepek no i wyszło nie najgorzej :) Żeby oszczędzić glinę i trochę ''ulżyć'' haczykowi z tesy (wytrzymuje do 200g), zrobiłam kulkę z folii aluminiowej i na to nałożyłam warstwę gliny, którą później rzeźbiłam. Z tyłu w glinę umocowałam drucik, żeby było na czym zawiesić. A! No i rogi! Ucięłam w ogrodzie dwie gałązki i zamocowałam w glinie. Kiedy już wszystko było suche pomalowałam złotą farbą akrylową.

DIY Young Buck Sculpture

Mój jelonek wisi sobie obecnie na ścianie razem z grupą różnych ramek :) Podoba mi się taka eklektyczna zbieranka ;D

 


 
Lubisz motyw jeleniej głowy? Spójrz tutaj - jak w bardzo łatwy sposób zrobić sobie udawaną głowę porcelanową ze zwykłej, tandetnej plastikowej ;)) W tym poście jest akurat w ubranku świątecznym, ale wisi na ścianie cały rok :)
Tutaj z kolei instrukcja jak zrobić odlew swojej dłoni czy stopy (ta gipsowa dłoń na zdjęciach powyżej to moja własna, prywatna kończyna jest ;)) ) - wbrew pozorom to całkiem proste!
8 komentarzy:

Copyright © 2014 Speckled Fawn , Blogger