kwietnia 21, 2016

Wiosenne ptaszki z gliny :)Oto i znowu ja :P tra la la la laaa ;))) Tak mi dzisiaj wiosennie, wesoło i słonecznie :P Chociaż w sumie na zewnątrz chłodnawo, a wczoraj to nawet strasznie wiało i padało, więc ta wiosna to głównie w mojej głowie ;) Ale nic to! Nie poddajemy się marudnej pogodzie i alleluja i do przodu :) 
Wczoraj gimnazjaliści pisali ostatnie egzaminy i jako, że miałam dzięki temu więcej czasu (egzaminy kończyły się koło 12/13) to skrzętnie go wykorzystałam :) Wiosennie, a jakże! Zrobiłam takie oto ptaszki jak na powyższym zdjęciu (pomysł znalazłam na pinterest.com). Na dole natomiast pokazałam co się do takich ptaszków przyda.


- folia aluminiowa,
- glina albo modelina,
- farby akrylowe,
- drut (a do niego kombinerki do cięcia i zawijania) albo gotowe haczyki,
- ewentualnie klej Super Glue.


Z folii aluminiowej zrobiłam kuleczki, trochę mniejsze niż ptaki miały być docelowo. W kulki wbijałam gotowe druciki na górze i dole, oczywiście jak najrówniej. 
Później te aluminiowe kulki oklejałam warstwą modeliny/gliny. Na zdjęciu poniżej górny ptaszek jest z gliny, dolny z modeliny. 


Jeśli nie wiecie, którą opcję wybrać to:
- glina wyjdzie taniej, z opakowania gliny (11zł) zrobicie 5 ptaków i jeszcze sporo zostanie, podczas gdy z jednej kostki modeliny (Fimo Soft - 8zł) można zrobić dwa ptaki,
- modelina jest łatwiejsza w pracy, bardziej plastyczna, trwała (po utwardzeniu jak plastik), nadaje się na zewnątrz; gliniany ptaszek będzie bardziej 'kruchy',
- modelina jest zdecydowanie lżejsza,
- modelinę łatwiej pomalować, jeśli się gdzieś pomylimy wystarczy zetrzeć farbę (zaschniętą zmyje się zmywaczem do paznokci), na glinie będzie to prawie niemożliwe.
- przy glinie nawet po wyschnięciu trzeba uważać na kontakt z wodą.
Z tego podsumowania jasno wynika, że modelina jest wygodniejsza w tej sytuacji, ale kwestia ceny przeważa na stronę gliny, zależy po prostu ile chcecie wydać i gdzie takie ptaszki powiesić :)


Ptaki z modeliny piekłam przez 30min w 110*C.
A później zaczęło się malowanie ;))) Wygląd ptaków podpatrywałam sobie z książki "Ptaki w parku i w ogrodzie", którą mam już od lat. Internet też będzie dobrym źródłem :) (już na etapie lepienia wstępnie wybrałam, które ptaki będę robić i odpowiednio kształtowałam ogony i skrzydła)


Kiedy już wszystko wyschło zabezpieczyłam jeszcze druciki klejem (na wszelki wypadek, żeby mi się nie wysunęły gdzieś z tej modeliny/gliny) i przywiązałam sznurki.


 Najpierw zawiesiłam je w ten sposób, czyli na jednym kawałku muliny zawiesiłam każdego z nich na górnym haczyku.
 


Ale później stwierdziłam, że bardziej przyda mi się pionowe ustawienie ;)) Więc pozwiązywałam je krótkimi kawałkami muliny (każdą pętelkę skleiłam też klejem, nie rozwiąże się :)).


Razem z Cotton Balls'ami z Netto (:P) otrzymałam iście wiosenną aranżację ;D 
Wydaje mi się, że to będzie też fajny projekt dla starszych dzieci, wyjść, zrobić zdjęcia ptaków w parku/ogrodzie/lesie, ulepić, pomalować :)
No, to się już wyżyłam plastycznie ;) Pora trochę odpocząć, arbuza kupiłam :DPozdrawiam!


5 komentarzy:

 1. Kiedyś przywiozłam podobne ptaszki z Zakopanego więc mam do nich sentyment:)) Ładnie.
  http://sztukadziecka.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna dekoracja. Ptaszki rewelacyjne.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne e Twoje wiosenne ptaszki,jako dekoracja rozweselą nie jedno wnętrze!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nazywam się Klaudia. Stworzyliśmy nowy serwis Platforma Kreatywna przeznaczona dla utalentowanych artystycznie osób. Naszym klubowiczom oferujemy zniżki na produkty i usługi, informacje, warsztaty i darmowe pliki do pobrania. Serwis jest darmowy. Zapraszam Cię: http://platformakreatywna.com/ :)

  OdpowiedzUsuń

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Speckled Fawn , Blogger