kwietnia 08, 2016

Roślinne akwarium - obecnie
Ponad miesiąc temu pokazywałam jak to zrobiłam sobie akwarium w wazonie -tutaj.
Po ponad miesiącu śpieszę donieść jak wygląda ono obecnie ;))


No więc, jak widać, trochę się pozmieniało. Po pierwsze, mniejsze roślinki jakoś się nie przyjęły, zaczęły gnić i na dnie pojawił się muł. Oczywiście byłam zmuszona je wszystkie wyjąć i wyrzucić. Przy okazji zauważyłam, że te największe zaczęły dryfować, po prostu wypłynęły mi z piasku - najwyraźniej za płytko je zasadziłam :/


Zrobiłam tak: wyjęłam je wszystkie z wody, wylałam właściwie całą (wybierałam chochlą), zebrałam muł w miarę możliwości i dosypałam na wierzch ok 0,5cm żwirku wymieszanego z węglem aktywowanym (to te czarne ziarenka), który miał oczyścić wodę i ogarnąć mały smrodek spowodowany rozkładającymi się wcześniej roślinkami. W tak przygotowaną ziemię zasadziłam o wiele głębiej największe rośliny (które musiałam przyciąć, dlatego też są krótsze). 
Kulka mchu radzi sobie natomiast świetnie :) Całość postawiłam na parapecie, może miały za mało światła i stąd ten cały bajzel? Kto się zna na roślinach akwariowych - proszę o obszerną wypowiedź :P 
(p.s. te bąbelki powietrza na zdjęciach powyżej to po wymianie wody - już ich nie ma)


Od powyższych zdjęć minął jakiś tydzień. Wszystko wygląda już ładnie, woda jest krystalicznie czysta, roślinki rosną (wypuściły ładne nowe ogonki) i nic nie śmierdzi :P Będę w tym temacie kombinować dalej ;) I na pewno też napiszę za jakiś czas jak idzie :)
 


Pozdrawiam :)


8 komentarzy:

 1. Warto wejść na kanał na you tube Mossart Akwaria i tam akwarysta bardzo dobrze się zna na roślinach, może akurat uzyskasz tam informacje jak ratować roślinki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o! super, na pewno zajrzę i skorzystam :) dzięki!

   Usuń
 2. Może kup maleńki "napowietrzacz" takie coś co puszcza bąbelki w wodzie, super to wygląda i pomaga oddychać roślinkom lub najmniejszy filtr wewnętrzny, który od razu napowietrzy Twoje akwarium ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wydaje mi się, że popsuło by to całość, no i pojemnik jest okrągły więc nie byłoby jak tego zamontować ;)

   Usuń
 3. Przede wszystkim akwarium nie może być na oknie bo szybko pojawią się glony na słoju i roślinach.Brzydko to będzie wyglądać i trudne są do usunięcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też się zastanawiałam nad tym oknem, czy nie będzie glonów, ale stoi tak dwa/trzy tygodnie i na razie nic się nie dzieje ;)

   Usuń
 4. Jak się zagloni niemiłosiernie, to można rozwielitki hodować ;)

  OdpowiedzUsuń

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Speckled Fawn , Blogger