października 22, 2015

Czas na tulipany! :)))


Tulipan (Tulipa) Inspiracje Black & Pink 10 szt.

Dla mnie jesień nieodłącznie wiąże się z cebulkami tulipanów, żonkili, krokusów i wielu innych :) W tym roku było troszkę skromniej i sprawiłam sobie 90szt. tulipanów, wszystkie pozostałe rosną już u mnie w takich ilościach, że raczej nie mam gdzie ich już zasadzić ;)
W zeszłym roku podziwialiście moje tulipany w donicach (tutaj) :))W tym roku tamte egzemplarze zasadziłam przy płocie, natomiast do donic kupiłam sobie kilka nowości :) Wszystkie poniższe zdjęcia pochodzą z cebulekwiatowe.pl - stamtąd właśnie pochodzą moje tulipany :) Co do samego sklepu to zdecydowanie polecam, przesyłka przychodzi szybko i wszystko jest dokładnie opisane, ale przede wszystkim cebule są naprawdę dorodne :D A oto odmiany, które sobie sprezentowałam :))

Wedding gift

Tulipan (Tulip) Wedding Gift 5 szt.

Zestaw Black and Pink (tulipany Black Hero i Finola)

Tulipan (Tulipa) Inspiracje Black & Pink 10 szt.

Matchpoint 
(kiedyś już tę odmianę miałam - tulipany wyglądały dokładnie tak jak te na zdjęciu)

Tulipan (Tulipa) Matchpoint 5 szt.

Zestaw tulipanów Aveyron i Statement :)

Tulipan (Tulipa ) Aveyron / Statement 10 szt.

No, tak więc jak widać, nie trzeba mieć dużego ogrodu (a właściwie to nawet nie trzeba mieć w ogóle ogrodu), żeby sobie takie piękności sprawić :) Wystarczy trochę miejsca na balkonie na donicę. Ja obsadzam moje donice następująco: wsypuję ziemię na wysokość ok 30cm, w tym miejscu układam pierwszy poziom cebul (przerwa między nimi tak ok. 5-10cm, zależy ile mamy sztuk, ja na jednym poziomie dawałam 10szt.). Przykrywam to 10-15cm ziemi i układam kolejny poziom, później znowu przykrywam ziemią i sadzę ostatni poziom tulipanów, które przykrywam 15-20cm ziemi. Taka donica stoi sobie całą zimę w zacisznym kącie ogrodu, jeśli są duże mrozy okrywam ją folią bombelkową (tylko dookoła donicy, nie na górę!), tekturą i jutą. Na wiosnę niesamowity pokaz kwiatów gwarantowany :)
Natomiast jeśli macie trochę miejsca w ogrodzie i zależy Wam na naturalnym efekcie polecam zajrzeć tutaj - opisuję co zrobić, żeby znaturalizować cebule kwiatowe (czyli, żeby same dawały sobie radę i jeszcze się mnożyły!) :)

I jak tam, Wasze cebulki już zasadzone? :))
Pozdrawiam!


6 komentarzy:

 1. U nas już zakopane i czekamy na wiosnę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. oj ja się strasznie grzebałam w tym roku ;) naczekały się te moje tulipany na zasadzenie :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka sytuacja, a ja zawsze sadziłam cebulki jakoś w marcu czy kwietniu :) Człowiek to taki niedoświadczony jest czasem :D Podoba mi się ta "postrzępiona" odmiana :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, śliczne te tulipany przyznam, że zestaw Black and Pink wzięłam za piwonie- moje oczy pierwszy raz ujrzały takie piękne tulipany . pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki :) mam nadzieję, że w rzeczywistości będą równie piękne :D

   Usuń

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Speckled Fawn , Blogger