kwietnia 15, 2015

Zajęcia z fotografiiPodczas moich studiów podyplomowych (plastyka, muzyka, Wok) miewam trochę ciekawych zajęć ;) Ostatnio np. mieliśmy całe dwa dni z fotografikiem, który opowiadał jak zrobić dobre zdjęcie i przede wszystkim zachęcał do ''radosnej twórczości'':P czyli po prostu przyglądać się wszystkiemu wokół i robić mnóstwo zdjęć ;))) Miałam nadzieję, że dowiem się trochę o technicznych sprawach typu ISO i ta cała reszta - mam lustrzankę, a nie mam czasu, żeby zgłębić wszystkie jej możliwości :/ Tu się niestety zawiodłam - te tematy właściwie pominął skupiając się bardziej na oświetleniu czy kompozycji zdjęcia. Później przeszliśmy do praktyki czyli aparaty w dłoń i:
"Zróbcie zdjęcie tego co widzicie za oknem"
''zróbcie zdjęcie chmur''''zróbcie zdjęcie czegoś co macie przy sobie, znajdźcie ciekawy detal''
Jak zwykle miałam przy sobie coś smacznego :P


 (ale nie na długo;P)


Później wszyscy zaczęli kręcić się po sali i grzebać w torbach w poszukiwaniu ciekawego zbliżenia, wykładowca na bieżąco oglądam co tam nam wychodziło i udzielał wskazówek, chociaż przy 40 osobach w grupie nie miał możliwości podejść do wszystkich.


 

Później dostaliśmy 1,5h, które mieliśmy poświęcić na kręcenie się po budynku uczelni w poszukiwaniu tego ''ciekawego detalu'', zrobiłam mnóstwo zdjęć, w większości raczej średnich bo jednak jakoś się nie czuję w takim typie fotografii. Przy okazji zrobiłam trochę zdjęć, żeby pokazać Wam jaką 'artystyczną' mamy tą uczelnię :P Niektóre 'dzieła sztuki' są dość zaskakujące ;) Natomiast sam budynek świetny - ogromne przeszklone powierzchnie, dużo przestrzeni, przyjemnie po prostu :)
(Odpoczynek z drugą muffinką:P)


Po tym chaotycznym bieganiu w te i we 
wte, przeszliśmy do sali komputerowej na krótki kurs photoshopa :) Fotografik pomógł każdemu w wybraniu dwóch najlepszych zdjęć, zasugerował co by tu można z nimi zrobić i... opowiedział o wystawie, którą będziemy mieć w maju ;) Mamy przyjechać z dwoma wywołanymi zdjęciami 20x30 oprawionymi w czarne passe-partout. Wybierze kilkanaście najlepszych prac, które będą wystawione na sztalugach gdzieś w budynku uczelni ;) Czy się załapię to nie wiem, nie jestem jakoś szczególnie zadowolona z moich zdjęć :P robiłam już lepsze, ale no. Oto one już po zabawie photoshopem (wywołałam dwa pierwsze):

Co myślicie? ;) Które najlepsze?
 Mam w tym roku tyyyle pracy, że średnio się wyrabiam, więc aż do wakacji posty będą pojawiać się trochę rzadziej niż zwykle :/ Mam nadzieję, że przeczekacie ze mną ten mały zastój ;))
Muszę ogarnąć te wszystkie podręczniki :P i przebrnąć przez ogromne ilości papierkowej roboty w związku z praktykami i sprawozdaniem z mojego nauczycielskiego mianowania ;) No i jeszcze generalnie dużo, dużo nauki przed egzaminami, grrrrrr......


Pozdrawiam! :)


1 komentarz:

  1. Uwielbiam fotografować! Całkiem dobre są Twoje zdjęcia - dobrze mi się je przeglądało. Obserwuję i zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Speckled Fawn , Blogger