sierpnia 01, 2012

The Union Jack

Tak jak wcześniej wspomniany slogan 'keep calm and carry on', tak też brytyjski "Union Jack", czyli po prostu brytyjska flaga, jest bardzo popularnym motywem graficznym, który pojawia się na zeszytach, kubkach, poduszkach, a nawet meblach! Pomyślałam, że coś takiego świetnie będzie pasowało do kolorów w mieszkaniu, więc zrobiłam sobie poduchę z Union Jackiem. Powiem skromnie, świetnie wyszło :P 

Całość kosztowała mnie jakieś 20zł. Użyłam przede wszystkim farb akrylowych (które już miałam), natomiast poszewkę kupiłam w Ikei za 10zł. Jedyne co jeszcze musiałam dokupić to medium do tkanin, dzięki temu nie trzeba kupować specjalnych farb tylko po prostu zmieszać z akrylami w stosunku 1:1. Po wyschnięciu i przeprasowaniu żelazkiem wzór będzie odporny na pranie i ścieranie. Super sprawa, mam już kilka innych pomysłów na poduszki :D A tutaj krótki opis jak udało mi się to zrobić:
Żółte paski oznaczają taśmę, której używałam żeby uzyskać proste linie i wyraźne krawędzie. No więc, najpierw obklejamy dowolną taśmą (ale dosyć szeroką) kształt krzyża, ja to robiłam na oko :) Środek zamalowujemy dokładnie farbą zmieszaną z medium. Bardzo szybko wysycha, więc trzeba pamiętać żeby z każdym elementem szybko się uwinąć. Odklejamy delikatnie taśmę zanim farba wyschnie.


 Odczekujemy chwilę i już można zacząć z kolejnymi elementami. Czerwone paski powinny odchodzić od kątów krzyża do rogów poduszki. I znowu zamalowujemy, odklejamy taśmę i po chwili przechodzimy do następnego elementu.


 Przy tym jest chyba najwięcej roboty. Musimy obkleić dookoła każdy z czerwonych elementów, a to co zostanie pomiędzy nimi zamalowujemy na granatowo. Po odklejeniu taśmy pojawi się ładne, proste, białe obramowanie.Poduszka w Polsce dosyć oryginalna bo rzadko spotykana, ale z obserwacji stwierdzam, że częściej się podoba niż nie ;)  Na koniec chciałam wam jeszcze pokazać poduszki z potterybarn.com, które chciałabym zrobić, tzn. nie wszystkie oczywiście, nie mam aż tak dużo miejsca ;P Jak myślicie, za które z nich się zabrać? Czekam na opinie :)


Link do tego posta udostępniłam też na:


             
                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Speckled Fawn , Blogger